Поради кухарю-початківцю

Готувати люблять багато, а смачно готувати — тим більше. На своїй кухні можна уявити себе ким завгодно, від підмайстри до шеф-кухаря. І звичайно ж, останнє видається набагато частіше. Тоді і починається у найактивніших еквілібристика зі сковорідками, підкидання млинців та інші трюки професійних кухарів. Цілком можливий успіх у цій непростій справі, але є й інший шлях — експерименти, власне, кулінарні. Де, якщо не в них, давати волю фантазії, творчим пошукам, і головне, отримати чудовий результат?

Уявіть тільки, що страви і напої, які готують в кращих ресторанах світу, раптово з'являться на вашій власній кухні. Не вірите? А між тим, можна зробити собі або своїм друзям чудовий подарунок, який дозволить здійснитися найсміливішим мріям домашнього кулінара. Це набори для експериментування з техніками, раніше доступні тільки асам кулінарії. Вони за якихось пару років завоювали популярність як в Європі, так і в Азії!
Речовини та інгредієнти, що входять в набір, порівнюються з елементами таблиці Менделєєва, а кухар, що працює з ними, соотетственно, не просто щось готує, а хімічить, в найкращому сысле цього виразу, проводячи сферификацию, эмульсификацию, сгущивание і желатинизацию. Для цього є 5 натуральних добавок.

Набори для «молекулярної» міксологія дозволяють так само кожному відчути себе професійним барменом, які знають толк у створенні незвичайних, футуристичних коктейлів!

Вони дозволяють відтворити коктейльні чудеса, які раніше можна було побачити тільки в самих дорогих і модних барах.

Шматочки фруктів, буквально левитирующие в напої, знехтувавши силу тяжіння, або кульки, які містять у собі різні фруктові соки, готові лопатися прямо в роті — подібні інновації зробили справжню революцію в світі коктейлів. І все це, як виявилося, може бути легко доступно для розуміння та успішного відтворення!

«Молекулярность» таких коктейлів можна витлумачити як порівняння плаваючих в них кульок з молекулами. Це дає набагато більше варіантів, в кожній такій «молекули» може бути окремий сік, в той час, як звичайні коктейлі мають просто кілька різних верств населення.

З допомогою натуральних добавок та спеціального інструментарію ви легко зможете створювати фантастичні коктейлі. І все це завдяки дивовижним технікам креативної кулінарії! Відеопосібника, що додаються до наборів, дуже наочно допомагають розібратися, що і як робити.

Це подарунки не для професіоналів, це подарунки для всіх, кому цікаво спробувати себе в новій цікавій справі. Тому, можна сміливо дарувати такі набори друзям, рідним, або навіть замовити для себе. І на своїй власній кухні ви відчуєте себе справжнім шеф-кухарем, метром молекулярної кулінарії!

Принципи молекулярної кулінарії можуть бути корисні і в повсякденному житті при роботі з традиційними продуктами. Тому, ось декілька, як на нашу думку, корисних порад, які можуть стати вам в нагоді:

  1. При запіканні дуже важлива правильна температура. Використання спеціального термометра поліпшить і смак, і зовнішній вигляд випічки, запеченого м'яса і овочів. Пам'ятайте, що температура у країв духовки істотно вище, ніж у центрі. Також радимо вам готувати страви при більш низьких температурах та у вакуумних пакетах. Навіть не дивлячись на те, що це займе більше часу, та все ж у страві збережуться всі аромати та соки.
  2. Враховуйте теплопровідність і теплоємність різних матеріалів. Заморожуйте суфле і морозиво в металевих контейнерах; размораживайте м'ясо на металевій поверхні, а не в мікрохвильовці; збивайте крем при низькій температурі. Щоб скоротити час приготування м'яса, спочатку смажте або запікайте його на сильному полум'я 5-10 хвилин, потім накрийте кришкою або фольгою і вимкніть полум'я, щоб тепло досягло внутрішніх частин, після чого доводите до готовності на слабкому вогні.
  3. Контролюйте текстуру страви. Нагрівання робить білки жорсткими, а ніжна структура м'яса пояснюється тим, що колаген при 70 ° С перетворюється на желатин. Суфле піднімається за рахунок випаровування води. Додавання холодної води при збиванні білка зробить піну пишніше. Якщо м'ясо потримати в солоному розчині від декількох годин до 2 діб, воно залишиться соковитим після приготування. Частково размороженное морозиво або м'ясо при повторному заморожуванню стане жорстким через що збільшилися кристалів льоду.  иба стає соковитіше, якщо готується з лимонним соком, а на соковитість м'яса позитивно впливає сік ананаса. Мляву зелень можна оживити, помістивши на 10-20 хвилин в холодну воду.
  4. Пам'ятайте, що смак на 80% сприймається носом, і тільки на 20% мовою, тому в присутності неприємних запахів навіть найсмачніше блюдо здасться несмачним. Сіль у невеликих кількостях підсилює насолоду. Сіль і кислота підсилюють один одного. Ваніль і кориця посилюють солодкість, а чорний перець знижує. Капсаїцин, що міститься в перці, активізує теплові рецептори і створює відчуття гарячого. Купуйте прянощі цілими і розмелюють їх самостійно. Для прискорення процесу додавайте цукор або сіль. Додавайте грубі спеції на початку, а тонкі - наприкінці приготування.
  5. Тривалий вплив одного смаку і запаху робить його непомітним, тому намагайтеся використовувати в готовій страві кілька різних смаків і запахів. (Наприклад, рідкісні вкраплення  имонного желе в картопляному пюре роблять смак картоплі яскравим.) Запах і текстура страви впливають на смак (наприклад, м'яке морозиво з ванільним запахом здається солодше, ніж жорстке і без запаху).
  6. Не покладайтеся повністю на кулінарні книги, так як у вашій  ісцевості може бути інша вода, температура, вологість, висота над рівнем моря, що не може не впливати на метаморфози продуктів.
  7. Експериментуйте, підтверджувати або спростовувати свої гіпотези за допомогою «експериментальної» і «контрольної» груп і не забувайте записувати результати експериментів.

Але якщо ви, все ж таки вирішили спробувати приготувати страву за молекулярними техніками, то радимо вам придбати стартовий набір для молекулярної кухні. Разом з цим ви отримаєте книгу рецептів, важливе кухонне обладнання разом із ложками, шприцами, піпетками та силіконовими формами, DVD - диск з детальними інструкціями, безліч статей та додатків в друкованому форматі, а також 8 основних молекулярних порошкових добавок.

Аграрний коледж управління і права ПДАА

cтворити безкоштовний сайтWebnode